Novinky - rok 2018

8.10. 2018

MSV Brno 2018

Společnost UNIS se od 01. října – 05. října 2018 zúčastnila 60. Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.

Návštěvníkům byl představen náš vyvíjený produkt - výrobní informační systém MES PHARIS®
Zájemci o leteckou techniku si mohli prohlédnout řídicí jednotku CPSJ turbínového motoru TJ100 a CPHS turbovrtulového TP100 nebo turbohřídelového motoru TS100, řídicí jednotky pro palivová a hydraulická čerpadla pro letouny Ae270 a L-410 a vyvíjený komplexní redundantní řídicí systém typu FADEC (Full Authority Digital Engine Control) pro turbovrtulový motor řady AI-450.
Nechyběla ani ukázka prostor zkušebních laboratoří a prezentace produktů sekce IoT – internet věcí.

Děkujeme Vám za návštěvu.
 

11.9. 2018

Jednotka čištění zkapalnělých plynů z DCU od merkaptanů (MEROX)

Vážení obchodní partneři,
rádi bychom vás informovali o skutečnosti, že společnost UNIS, a.s. zvítězila v tendru na zpracovani projektové dokumentace a dodávky zařízení včetně služeb na stavbě pro Jednotku čištění zkapalnělých plynů z DCU od merkaptanů (MEROX) vypsaného společností OAO Naftan v Novopolocku, Bělorusko. V září 2018 byla následně podepsána smlouva mezi UNIS, a.s a OAO NAFTAN.

23.8. 2018

Vojensko-technické fórum ARMADA

Společnost UNIS se společně se společností АО СКБ Турбина zúčastnila dne 23. srpna 2018 Mezinárodního vojensko-technického fóra v Moskvě, kde byl představen motor TurboJET TD30M s našim řídicím systémem ECU1.  Obchodním záměrem je nasazení celého kompletu motoru do létajících prostředků s váhou do 400 kg.
Motor prošel funkčními testy a v prosinci 2018 jsou naplánovány konečné testy funkčního vzorku před výrobou prototypu. 
 

19.7. 2018

SPOLEČNĚ DO VESMÍRU

Společnost UNIS se v Praze ve dne 19.7.2018 zúčastnila, společně s asi 10-ti českými podniky zabývajícími se leteckým průmyslem, česko-ruské schůzky na téma „SPOLEČNĚ DO VESMÍRU“. Zástupcem ruské strany byla Mezinárodní asociace účastníků kosmických aktivit (МАКД). Asociace МАКД organizuje výzkumné a vývojové aktivity v oblasti ruského vesmírného programu, podílí se na přípravě legislativy, která tento obor reguluje a pomáhá ruským podnikům účastnit se mezinárodních projektů.

Hlavní představitel této asociace Victor Krivopuskov pochválil připravenost českých podniků a všechny doporučil na ruský trh. S prezidentem české asociace leteckých výrobců (ALV) Josefem  Kašparem, zastupující všechny české podniky, pak podepsal dohodu o spolupráci.

Jednání se zúčastnil i astronaut hrdina Sovětského svazu a Československé republiky Vladimír Remek, Vice-prezident Česko-ruské obchodní komora Natalia Sudlenkova, kosmonaut hrdina Ruska Sergej Avdeev, člen představenstva a viceprezident МАКД, CEO „RISKSAT“ LLC Alexey Kucheiko, předseda hlavní vědecké a metodické rady vesmírného vzdělávání МАКД Olga Moroz.

Jedním ze současných projektů sdružení je obchodní mise s názvem „Ruský průzkum vesmíru: Zveme vás ke spolupráci“. V jehož součinnosti se zorganizovala soutěž pro děti ve věku od 13 do 18 let s názvem - Vesmír nás spojuje. Generální partner této soutěže je společnost UNIS. Jednou z částí soutěže byla účast na 1. mezinárodní kosmické letní škole - Společně do vesmíru konané od 14. do 20. července 2018 na Technické univerzitě v Liberci.  Zúčastnili se jí žáci z Ruska, České republiky, Velké Británie a Spojených arabských emirátů. Děti si mohli vyzkoušet postavit model vlastní rakety, dozvědět se o stavu beztíže, poznat ruského kosmonauta Sergeje Avdějeva, či spojit se naživo s mezinárodní vesmírnou stanicí.

 

29.6. 2018

Upozornění

Vážení obchodní partneři,
dovolujeme si Vás upozornit, že ve dnech od 02. 07. - 04. 07. 2018 probíhá v naší společnosti celozávodní dovolená. Provoz v tomto termínu bude maximálně omezen.

Děkujeme za pochopení.

15.6. 2018

Výročí 100 let ČS letectví

Výstava 100 let československého leteckého průmyslu byla zahájena 14.6. večer oficiální OPEN AIR VERNISÁŽÍ pro zvané.

Následné otevření výstavy pro širokou veřejnost proběhla od 15. 6. – 17. 6. 2018 v rámci festivalu STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS na náměstí Svobody a na Moravském náměstí v Brně.

Návštěvníci si mohli naživo prohlédnout například Z-42 z Moravanu Otrokovice (ZLIN), stroje Let L-200 Morava, Aero L-29 Delfín, Let L-13 Blaník, nový elektroletoun ФNIX a trup L-410NG Turbolet z Letu Kunovice (dnes Aircraft Industries).

Ve stanech pak probíhaly ukázky různých leteckých dílů, které se v české republice vyrábějí. Firma LATECOERE vystavila dveře Airbusu, První brněnská strojírna Velká Bíteš, a. s. ukázala své turbínové motory včetně svojí novinky TJ80 a turbovrtulového motoru, naše expozice se soustředila na řídicí systémy leteckých motorů a palivových čerpadel. K vidění byly i dnes již historické motory M602 pro letoun L-610 a M601 pro letoun L-410 od roku 1973 společnosti GE Aviation CZ. MESIT a JIHOSTROJ představili měřící elektroniku respektive hydraulické systémy, Technické Muzeum v Brně pak kokpit bojového letounu L-29 Delfín.

Ve vedlejším stanu proběhla oslava 40 let československé kosmonautiky, které se zúčastnil i první československý kosmonaut ve vesmíru Vladimír Remek.

Děkujeme všem návštěvníkům za účast a přejeme českému leteckému průmyslu mnoho dalších úspěchů, abychom za 100 let mohli být na tento průmysl opět náležitě hrdí.

28.5. 2018

MES PHARIS v Budapesti na Industry Days 2018

Ve dnech 15. - 18. května 2018 byl MES PHARIS úspěšně pezentován na veletrhu Industry Days 2018 v Budapešti, a to jako již nedílná součást portfolia našeho lokálního partnera, společnosti S&Т Hungary.

Součástí prezentace bylo mimojiné i demonstrační pracoviště, simulující chování systému MES PHARIS v prostředí výrobních procesů a základních pilířů výroby, jako cyklus, odstávka, prostoj, výrobu shodných i neshodných kusů atd.

3.5. 2018

Pomocné provozy pro Jednotku pozdržného koksování

Vážení obchodní partneři,
rádi bychom vás informovali o skutečnosti, že společnost UNIS, a.s. zvítězila v tendru na dodávky technologického zařízení a materiálů zařízení pomocných pro Jednotku pozdržného koksování (Delayed Coker) vypsaného společností OAO Naftan v Novopolocku, Bělorusko. V dubnu 2018 byla následně podepsána smlouva mezi UNIS, a.s a OAO NAFTAN.

2.5. 2018

Sušárna výpalků - úprava

Vážení obchodní partneři,
rádi bychom vás informovali o úspěchu společnosti UNIS, a.s. ve výběrovém řízení na úpravu Sušárny výpalků v lihovaru Ethanol Energy a.s., Vrdy. Smlouva byla podepsána začátkem dubna 2018 mezi UNIS, a.s a Ethanol Energy a.s. Realizace díla bude provedena v průběhu roku 2018.

30.4. 2018

Letecký seminář, Moskva, Rusko

Společnost UNIS se ve dne 25. dubna 2018 zúčastnila českého leteckého semináře v Moskvě, jejímž hlavním cílem byla podpora vývozu českého leteckého průmyslu do Ruské federace. Prezentace proběhla ve spolupráci a za podpory Asociace leteckých výrobců ČR (ALV) a Svazu českého leteckého průmyslu (SČLP).

Hlavními ukázkami naší Letecké divize byly vývojové práce v letecké elektronice zejména pak řízení mikroturbín, leteckých motorů a systémů pro kritické aplikace.

Další informace najdete na webu czechaircraftevent.com a v magazínu Ozvěny, k dispozici je také elektronická verze informačního magazínu vydaného v ruském jazyce.

9.1. 2018

25. Reprezentační ples

Vážení kolegové a obchodní přátele,
chtěli bychom vám poděkovat, za účast na 25. reprezentačním plese firmy UNIS.
 
Doufáme, že jste se dobře bavili.
 
Těšíme se na další příležitost ke společnému setkání.
 
1