Novinky - rok 2019

4.12. 2019

Upozornění

Vážení obchodní partneři,
dovolujeme si Vás upozornit, že v pracovní dny v období od 23.12. - 31.12.2019 bude probíhat v naší společnosti celozávodní dovolená. Provoz v tomto termínu bude maximálně omezen.

Děkujeme za pochopení a přejeme Vám krásné prožití Vánoc a šťastný Nový rok 2020.

15.11. 2019

MES PHARIS IPP Partnerský den 2019

S radostí oznamujeme, že team MES PHARIS hostí ve čtvrtek 28. listopadu 2019 již 3. ročník Partnerského dne. Na této každoroční akci se pravidelně potkávají zahraniční partneři MES PHARIS, aby diskutovali aktuální témata a trendy související s MES PHARIS. Letošním hlavním tématem bude dokumentace a způsoby předávání know how. Milí partneři, srdečně se na vás těšíme již za 14 dnů v Brně.

18.10. 2019

Akreditace Zkušební laboratoře

Dne 17.10.2019 byla ve zkušební laboratoři ukončena, vedoucím posuzovatelem ČIA Ing. Třískou, téměř týdenní posuzování dle požadavků normy ČSN EN ISO/IEC 17025:2018. Laboratoř plní veškerá posuzovaná kritéria. Výsledkem je vydání nového osvědčení o akreditaci s platností na dobu dalších 5 let. Rozsah akreditace zkušební laboratoře je rozšířen o zkoušky letecké techniky podle RTCA/DO-160G v rozsahu klimatických zkoušek (S4 a S5), vibračních zkoušek (S7 a S8) a zkoušek EMC (S20 a S21) a jednu zkoušku EMC pro automobilový průmysl (odolnost vůči přenosným radiovým vysílačům).

16.10. 2019

Engineering Base

Společnost UNIS postupně nasadí ve všech profesích společnou platformu Engineering Base (EB) , která zaručuje souběžnou práci všech zúčastněných na bázi vzájemného sdílení potřebných dat. Dokumentace v jednotlivých profesích byla doposud zpracovávána oddělenými SW nástroji (In Tools, Autocad apod.). Inovativním krokem ve společnosti UNIS je nasazení EB s cílem zlepšení kooperace mezi jednotlivými profesemi, zkrácení času na projekt a omezení ruční práce.

Aktuálně probíhá implementace EB a zpracování pilotních projektů dle zvyklostí a standardů společnosti a jejich zákazníků. Tato implementace bude následně využita na reálných projektech, ve kterých dojde k zefektivnění projekčních procesů napříč firmou.

14.10. 2019

MSV Brno 2019

Společnost UNIS se od 07. října – 11. října 2019 zúčastnila 61. Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně.

Návštěvníkům byl představen náš vyvíjený produkt - výrobní informační systém MES PHARIS.
Zájemci o leteckou techniku si mohli prohlédnout řídicí jednotku CPSJ turbínového motoru TJ100 a CPHS turbovrtulového TP100 přímo na maketě turbovrtulového motoru zapůjčeného z První brněnské strojírny Velká Bíteš, a.s., řídicí jednotky pro palivová a hydraulická čerpadla pro letouny Ae270 a L-410 a vyvíjený komplexní redundantní řídicí systém typu FADEC (Full Authority Digital Engine Control) pro turbovrtulový motor řady AI-450.
Nechyběla ani ukázka prostor zkušebních laboratoří, prezentace produktů sekce IoT – internet věcí a nově prezentace 3D zobrazení na speciálním 3D displeji 4K bez použití brýlí.

Děkujeme Vám za návštěvu.

17.9. 2019

Komplex hydrogenační rafinace nafty

Vážení obchodní partneři,
rádi bychom vás informovali o skutečnosti, že společnost UNIS získala zakázku na realizaci projekčních prací komplexu hydrogenační rafinace nafty v rámci III. etapy výstavby Novošachtinského petrochemického závodu, v Ruské Federaci. Smlouva byla podepsána mezi zástupci Novošachtinského závodu a naší pobočkou v ruské Federaci UNIS RUS.

30.7. 2019

MAKS 2019

Společnost UNIS se ve dnech od 27. 08. – 01. 09. 2019 zúčastnila mezinárodní výstavy letecké techniky MAKS 2019 v Moskvě v rámci stánku České republiky za přispění podpory Ministerstva průmyslu a obchodu ČR.

Společnost UNIS představila svoji Leteckou divizi, zabývající se vývojem a výrobou vysokokvalitních zařízení nejvyšší technologické úrovně, které nacházejí uplatnění v letectví. Kromě stávajících dodávek pro menší proudové motory PBS Velká Bíteš se nově podílí na vývoji řídicích jednotek velkých leteckých motorů. Pracujeme na modernizaci pohonné jednotky ukrajinského letounu Ruslan, jednoho z největších dopravních letounů na světě. V kategorii menších motorů stojí české spojení PBS a UNIS za letošním unikátním přeletem Lamanšského průlivu francouzským vynálezcem Frankiem Zapatou.

Letošní ročník MAKS navštívilo téměř 579 tisíc návštěvníků. Počet hostů z řad podnikatelů a odborníků dosáhl 143,5 tisíc. Na aerokosmický salon dle údajů organizátorů přijelo přes 120 oficiálních delegací. Na MAKS se představilo 827 vystavujících společností z 33 zemí.

Děkujeme Vám za Vaši návštěvu a těšíme se na další příležitost k osobnímu setkání.
 

7.6. 2019

Upozornění

Vážení obchodní partneři,
dovolujeme si Vás upozornit, že ve dnech od 01. 07. - 04. 07. 2019 probíhá v naší společnosti celozávodní dovolená. Provoz v tomto termínu bude maximálně omezen.

Děkujeme za pochopení.

3.4. 2019

Veletrh pracovních příležitostí IAESTE

Společnost UNIS, a.s. se zúčastnila Veletrhu pracovních příležitostí iKariéra, který se uskutečnil dne 2. dubna 2019 na Fakultě podnikatelské VUT v Brně. Veletrh byl zorganizován studentskou organizací IAESTE.

Pokud jste nás nestihli navštívit v rámci této akce, můžete se  informovat o možnostech zajímavého uplatnění v oboru přímo na našich stránkách https://www.unis.cz/cs/kariera. V případě Vašeho zájmu nám zašlete životopis na e-mail: nabor@unis.cz

25.2. 2019

Komplex výroby automobilových benzínů

Vážení obchodní partneři,
rádi bychom vás informovali o skutečnosti, že společnost UNIS získala zakázku na realizaci projekčních prací Komplexu výroby benzínu objektu III. etapy výstavby Novošachtinského petrochemického závodu v Ruské federaci. Smlouva byla podepsána mezi zástupci Novošachtinského závodu a naší pobočkou v Ruské federaci UNIS RUS.
 

14.2. 2019

Robogames - podporujeme mladé talenty

Společnost UNIS, a.s. již tradičně podporuje mladé středoškolské talenty v rámci celostátní soutěžní akce Robogames, kterou pořádá Fakulta aplikované informatiky Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Jsme rádi, že můžeme podporovat mladé studenty základních i středních škol v rámci rozvoje jejich dovedností. Akce se koná dne 15.2.2019 v prostorách FAI UTB ve Zlíně. Přijďte podpořit mladé studenty spolu s námi.
1