Mezzosopranistka Jitka Zerhauová patří mezi přední osobnosti nejen českých operních jevišť. Na domácích operních scénách hostovala již v době svých studií na brněnské Janáčkově akademii músických umění. Po ukončení vysokoškolského studia přijala angažmá jako sólistka Slovenského národního divadla v Bratislavě a zároveň účinkovala i v Janáčkově divadle v Brně, kde působí doposud. Byla pravidelným hostem Národního divadla v Praze i Státní opery Praha. Po celou dobu svého působení se věnuje nejen opeře, ale i koncertnímu vystupování a nahrává pro rohlasy a televizní firmy.
Pěvkyně disponuje vzácným hlasovým materiálem neobyčejné intenzity, velkého rozsahu a nádherného témbru. Přednosti svého mezzosopránu umocňuje dokonalou hlasovou technikou. Pěvkyně se také zúčastnila mnoha mezinárodních soutěží (stala se finalistkou Pražského jara (1986), soutěže XXXII Concours international de Chaut v Tolouse (1986), semifinalistkou soutěže P. I. Čajkovského v Moskvě (1986), finalistkou pěvecké soutěže ve Vídni (1988), úspěšná byla i v evropském finále Pavarottiho soutěže v Modeně (1988).
Jitka Zerhauová dokáže svým vokálním projevem kolorovat všechny dramatické role, které jsou na repertoáru jejího hlasového oboru. Svou uměleckou činností a renomé Jitka Zerhauová přesahuje rámec České republiky (Itálie, Španělsko, Lucembursko, Německo, Japonsko, Rusko, Rakousko, Řecko, Švýcarsko, Bulharsko).