Novinky - rok 2017

13.4. 2017

Rada hlavních mechaniků

Zástupci společnosti UNIS Nefteprojekt se aktivně zúčastnili letošního zasedání Rady hlavních mechaniků závodů působících ve zpracování ropy a petrochemickém průmysl v Rusku a zemích SNS.  Prezentovali se zde naše zkušenosti ve zpracování projekčních řešení s cílem zajistit spolehlivý provoz rafinérie procesních jednotek v časovém výhledu do 3-4 let s názorným přispěním probíhajících projektů v rafineriích OAO Naftan a AO Antipinsky. Kompletní prezentace byla zveřejněna v časopise Химагрегаты.

10.3. 2017

Jednotka atmosférické destilace AT-8 byla úspěšně uvedena do provozu

14. února 2017 byla v rafinerii  OAO Naftan, Novopolock úspěšně uvedena do provozu nová jednotka atmosférické destilace ropy AT-8. Nominální kapacita jednotky umožní zpracovat až 6,5 milionů tun ropy za rok. Firma UNIS, a.s. se podílela na projekčních činnostech ve všech profesích, dodávkách většiny klíčového zařízení včetně supervize.

9.3. 2017

Založení společnosti VINXIA Engineering

24. ledna 2017 byla založena společnost VINXIA Engineering, a.s se sídlem v Praze. Vlastníky jsou společnosti UNIS, a.s. společně s italskou průmyslovou skupinou Maire Tecnimont, prostřednictvím společností Tecnimont a Stamicarbon.

Inženýrsko-dodavatelská společnost VINXIA Engineering bude poskytovat komplexní služby v oblasti rekonstrukce jednotek dusíkatých hnojiv za účelem zvýšení jejich výrobní kapacity a snížení energetické náročnosti. Projekty budou realizovány zejména v Rusku a ve východní Evropě.

23.2. 2017

Veletrh Věda Výzkum Inovace 2017

Společnost UNIS se od 28. února – 2. března 2017 zúčastnila Veletrhu Věda Výzkum Inovace v Brně.
 
Na expozici bylo možné shlédnout naše vyvíjené produkty z letecké techniky, tj. řídicí jednotky turbínového motoru CPSJ a CPSH, řídicí jednotky pro palivová a hydraulická čerpadla pro letouny Ae270 a L-410, výkonový měnič a modulární řídicí jednotku pro řízení turbo-vrtulových motorů AI450-S, AI451-S2 a BE2/BE2+ ECU0.
 
Děkujeme vám za návštěvu.

17.2. 2017

Podnikatelská mise do Uzbekistánu

Společnost UNIS, a.s., se v termínu od 7. 2. do 9. 2. 2017 zúčastnila doprovodné podnikatelské mise do Uzbekistánu (Taškent) pořádanou Komorou SNS ve spolupráci s HK ČR.  Delegaci, kterou vedl předseda Sněmovny Parlamentu ČR Jan Hamáček, doprovázeli zástupci třiceti českých firem z oborů strojírenství, dobývací techniky, energetiky, informačních technologií a farmacie.

Šlo především o posilování vazeb mezi parlamenty obou zemí a navázání spolupráce ve vypracování a realizaci perspektivních společných projektů. Strany se shodly, že chtějí společně rozvíjet a prohlubovat výhodnou spolupráci pro obě země.

19.1. 2017

24. Reprezentační ples

Vážení kolegové a obchodní přátele,
chtěli bychom vám poděkovat, za účast na 24. reprezentačním plese firmy UNIS.

Doufáme, že jste se dobře bavili.
Těšíme se na další příležitost ke společnému setkání.

2.1. 2017

Registrace ve Federálním rejstříku SRO

Společnost UNIS potvrdila dlouholeté členství v asociaci „СРО МОП“ – mezinárodního společenství projektantů i asociaci „СРО МАС“ – mezinárodní aliance stavitelů Ruské federace a zanesla informace o členství v samoregulačních organizacích „СРО“ s ukázáním druhu činnosti do jednotného federálního rejstříku údajů o činnostech právnických osob.

МОП  МАС
1