Novinky - rok 2018

29.6. 2018

Upozornění

Vážení obchodní partneři,
dovolujeme si Vás upozornit, že ve dnech od 02. 07. - 04. 07. 2018 probíhá v naší společnosti celozávodní dovolená. Provoz v tomto termínu bude maximálně omezen.

Děkujeme za pochopení.

15.6. 2018

Výročí 100 let ČS letectví

Výstava 100 let československého leteckého průmyslu byla zahájena 14.6. večer oficiální OPEN AIR VERNISÁŽÍ pro zvané.

Následné otevření výstavy pro širokou veřejnost proběhla od 15. 6. – 17. 6. 2018 v rámci festivalu STAROBRNO IGNIS BRUNENSIS na náměstí Svobody a na Moravském náměstí v Brně.

Návštěvníci si mohli naživo prohlédnout například Z-42 z Moravanu Otrokovice (ZLIN), stroje Let L-200 Morava, Aero L-29 Delfín, Let L-13 Blaník, nový elektroletoun ФNIX a trup L-410NG Turbolet z Letu Kunovice (dnes Aircraft Industries).

Ve stanech pak probíhaly ukázky různých leteckých dílů, které se v české republice vyrábějí. Firma LATECOERE vystavila dveře Airbusu, První brněnská strojírna Velká Bíteš, a. s. ukázala své turbínové motory včetně svojí novinky TJ80 a turbovrtulového motoru, naše expozice se soustředila na řídicí systémy leteckých motorů a palivových čerpadel. K vidění byly i dnes již historické motory M602 pro letoun L-610 a M601 pro letoun L-410 od roku 1973 společnosti GE Aviation CZ. MESIT a JIHOSTROJ představili měřící elektroniku respektive hydraulické systémy, Technické Muzeum v Brně pak kokpit bojového letounu L-29 Delfín.

Ve vedlejším stanu proběhla oslava 40 let československé kosmonautiky, které se zúčastnil i první československý kosmonaut ve vesmíru Vladimír Remek.

Děkujeme všem návštěvníkům za účast a přejeme českému leteckému průmyslu mnoho dalších úspěchů, abychom za 100 let mohli být na tento průmysl opět náležitě hrdí.

28.5. 2018

MES PHARIS v Budapesti na Industry Days 2018

Ve dnech 15. - 18. května 2018 byl MES PHARIS úspěšně pezentován na veletrhu Industry Days 2018 v Budapešti, a to jako již nedílná součást portfolia našeho lokálního partnera, společnosti S&Т Hungary.

Součástí prezentace bylo mimojiné i demonstrační pracoviště, simulující chování systému MES PHARIS v prostředí výrobních procesů a základních pilířů výroby, jako cyklus, odstávka, prostoj, výrobu shodných i neshodných kusů atd.

3.5. 2018

Pomocné provozy pro Jednotku pozdržného koksování

Vážení obchodní partneři,
rádi bychom vás informovali o skutečnosti, že společnost UNIS, a.s. zvítězila v tendru na dodávky technologického zařízení a materiálů zařízení pomocných pro Jednotku pozdržného koksování (Delayed Coker) vypsaného společností OAO Naftan v Novopolocku, Bělorusko. V dubnu 2018 byla následně podepsána smlouva mezi UNIS, a.s a OAO NAFTAN.

2.5. 2018

Sušárna výpalků - úprava

Vážení obchodní partneři,
rádi bychom vás informovali o úspěchu společnosti UNIS, a.s. ve výběrovém řízení na úpravu Sušárny výpalků v lihovaru Ethanol Energy a.s., Vrdy. Smlouva byla podepsána začátkem dubna 2018 mezi UNIS, a.s a Ethanol Energy a.s. Realizace díla bude provedena v průběhu roku 2018.

30.4. 2018

Letecký seminář, Moskva, Rusko

Společnost UNIS se ve dne 25. dubna 2018 zúčastnila českého leteckého semináře v Moskvě, jejímž hlavním cílem byla podpora vývozu českého leteckého průmyslu do Ruské federace. Prezentace proběhla ve spolupráci a za podpory Asociace leteckých výrobců ČR (ALV) a Svazu českého leteckého průmyslu (SČLP).

Hlavními ukázkami naší Letecké divize byly vývojové práce v letecké elektronice zejména pak řízení mikroturbín, leteckých motorů a systémů pro kritické aplikace.

Další informace najdete na webu czechaircraftevent.com a v magazínu Ozvěny, k dispozici je také elektronická verze informačního magazínu vydaného v ruském jazyce.

9.1. 2018

25. Reprezentační ples

Vážení kolegové a obchodní přátele,
chtěli bychom vám poděkovat, za účast na 25. reprezentačním plese firmy UNIS.
 
Doufáme, že jste se dobře bavili.
 
Těšíme se na další příležitost ke společnému setkání.
 
1