search
UNIS AKTUÁLNĚ AKVIZICE ORLEN UNIPETROL A UNIS / UNIS POWER

AKTUÁLNĚ

Akvizice ORLEN Unipetrol a UNIS / UNIS Power

6.5.2024
new picture

Vážení obchodní partneři,

dovolte nám Vás informovat o významné události v rámci naší společnosti.

Ke dni 15.04.2024, po více jak 8 měsíčním intenzivních vyjednávání se společností ORLEN Unipetrol došlo k oboustrannému podepsání transakčních smluv mezi UNIS, a.s. a společností ORLEN Projekt Česká republika s.r.o.

Společnost ORLEN Projekt Česká republika s.r.o. touto transakcí dále rozšiřuje své aktivity a kompetence převzetím projekčních a inženýrských služeb od brněnských společností UNIS a UNIS Power. Díky této akvizici 130 odborníků skupina ORLEN Unipetrol významně posílí své možnosti a kapacity pro realizaci svého rozsáhlého investičního plánu, strategického rozvoje a transformace směrem k udržitelné budoucnosti. Dokončení akvizice je naplánováno na 2. 5. 2024.

Tato transakce je logické vyústění spolupráce na projektech naší společnosti pro skupinu ORLEN. Týmy se vzájemně znají, a tak transakce nepředstavuje pro tým UNISu zásadní změny v jejich práci. Naopak přináší nové výzvy pro účast na technologiích budoucnosti v rámci této skupiny. Navíc zkušenosti UNISu ze zahraničních projektů v ne vždy jednoduchých zemích mohou být pro skupinu ORLEN užitečné v případě expanze mimo Evropu.