search
UNIS AKTUÁLNĚ EKOLOGICKÉ ZPRACOVÁNI ODPADOVÉHO MATERIÁLU

AKTUÁLNĚ

Ekologické zpracováni odpadového materiálu

30.4.2021
Společnost UNIS se podílí na výrobě a distribuci linky přetvářející odpad na stavební materiál díky procesu recyklace.

news picture

Společnost UNIS Capital a.s. podepsala s firmou SMART TECHNIK a.s. a firmou ANACOT CAPITAL a.s. dohodu o partnerství při podnikání ve věci zpracování odpadů a odpadového hospodářství.

Výsledkem této akcionářské smlouvy je založení společnosti LISA TECH a.s. podílově vlastněné každou z těchto firem. Nově vzniklá společnost bude mít na starost distribuci a prodej unikátní linky na zpracováni odpadu.

PROCES PŘETVOŘENÍ

Výrobní technologie přetváří odpadový materiál na materiál stavební na základě fyzikálních a chemických vlastností daného materiálu. Zpracování odpadu se provádí pouze za pomoci fyzikálních procesů bez využití přidaných lepidel či podobných pojiv. Technologie je bezodpadová, všechny ořezy a piliny se vrací zpět do procesu zpracování odpadu. Tímto způsobem vyrobené stavební desky mohou být na konci své životnosti opět zrecyklovány a znovu stejným procesem přetvořeny.

Specificky zpracovávaný odpad není nebezpečný, jedná se o odpady z výroby potravinářských a balících materiálů, čímž je zajištěna hygienická nezávadnost. Částečné znečištění nemění charakter bezpečného výrobku, neboť je odpad zpracováván za působení vysokých teplot.

Konečný výrobek (stavební deska) je odolná vůči vodě, splňuje podmínku nehořlavosti a má výborné mechanické vlastnosti, a to jak pevnost, tak pružnost.

PODÍLÍME SE

UNIS pro linku zajišťuje vlastní část řídicího systému a napájení.

POUŽÍVANÝ ODPAD

  • ligno – celulózový materiál (papír)
  • polyetylén o nízké hustotě (LDPE)
  • tetra pak

news picture

VYUŽITÍ ODPADU

Linka zrecykluje 18 tun odpadu za den, z toho se vyrobí 1200 m2 desky. Pokud výsledný produkt srovnáme s dřevěnou OSB deskou, ušetříme každý den 18 tun dřevěného materiálu. Návratnost investice je kratší než 3 roky.

Vice detailů naleznete na tomto odkazu.