search
UNIS AKTUÁLNĚ KOMPLEX VÝROBY AUTOMOBILOVÝCH BENZÍNŮ

AKTUÁLNĚ

KOMPLEX VÝROBY AUTOMOBILOVÝCH BENZÍNŮ

28.2.2021
new picture

Součástí rozsáhlé modernizace rafinérie Novošachtinsk v rostovské oblasti ruské federace je i výstavba komplexu na výrobu benzinu třídy AI-92 a AI-95 Euro-5.

Společnost UNIS, a.s. k této etapě přispěla dozorem zpracování licenzorské dokumentace a jejím následným rozpracováním do dokumentace úvodního projektu (Proektnaja Dokumentacyja) a to včetně obdržení souhlasného stanoviska ekologické a státní expertízy. Dokumentace byla zapracována pro technologické jednotky: Naphtha Hydrotreater - NHT, Continuous Catalytic Reforming - CCR, Isomerization - Penex a pro jednotky pomocných provozů - dusíkovou stanici, kotelnu, laboratoř, administrativní budovu, budovu centrálního velínu, uzel elektrického napájení a flérový systém. Poskytla také zákazníkovi podporu při nákupu zařízení, a to formou zpracování poptávkových rekvizic. Technologickým licenzorem byla společnost UOP. Dokončení a předání projekční dokumentace proběhlo 15.02.2021. Dokumentace získala kladné stanovisko ruské státní expertízy № 61-1-1-3-045373-2021. Na základě stanoviska bylo vydáno stavební povolení a v současné chvíli již probíhají přípravné a stavební práce.

Komplex Novošachtinské rafinerie po dokončení nabídne přibližně 717 tisíc tun benzínu ročně značek 92, 95 třídy Euro-5 a přibližně 2 miliony tun motorové nafty.

19NZNP_2021 19NZNP_2021