search
UNIS AKTUÁLNĚ PARNÍ GENERÁTOR S REKUPERACÍ TEPLA UPM NORDLAND PAPIER, NĚMECKO

AKTUÁLNĚ

PARNÍ GENERÁTOR S REKUPERACÍ TEPLA UPM NORDLAND PAPIER, NĚMECKO

10.10.2022
new picture

Společnost UNIS ve spolupráci se svojí dceřinou společností UNIS Power úspěšně dodala parní generátor s rekuperací tepla (HRSG) pro německou papírnu UPM Nordland Papier (člen finské skupiny UPM) sídlící ve městě Dörpen. Parní generátor byl umístěn do nové vysoce účinné elektrárny na kombinovanou výrobu tepla a elektřiny. Tento kotel je navržen a postaven tak, aby zajistil dodávku elektrické energie nezávisle na veřejné síti a nahradil staré kotle dodávající technologickou páru pro papírenské stroje.

Parní generátor pracuje v horizontálním provedení s nosnou konstrukcí integrovanou do samostatně stojících kotlových modulů vyplněných řadami trubek, tzv. „harps“, tvořících topnou plochu kotle. Jde o jednotlaký systém s potrubním hořákem instalovaným mezi svazky přehříváků. Speciální uspořádání hořáku umožňuje udržovat parametry výstupní páry ve všech provozních případech požadovaných papírenskými stroji. Papírna tak získala modernější a mnohem efektivnější zdroj elektrické energie, který také nezanedbatelně sníží obsah vypouštěného CO2 do ovzduší.

V průběhu srpna 2022 proběhl 30-ti denní zkušební provoz parního generátoru včetně ověřovacích zkoušek garantovaných parametrů. 1. září byl kotel předán zákazníkovi přesně podle dohodnutých smluvních závazků a byl zahájen komerční provoz.