search
UNIS AKTUÁLNĚ STUDENÉ ASFALTY

AKTUÁLNĚ

Studené asfalty

10.5.2023
new picture

Vážení obchodní partneři,

rádi bychom Vás informovali o úspěchu společnosti UNIS, a.s. ve výběrovém řízení na investiční projekt Studené asfalty pro litvínovskou rafinérii ORLEN Unipetrol RPA s.r.o.

Litvínovská rafinerie vyrábí v zimním období Těžký Topný Olej (TTO) s 3,5 % obsahem síry, kvůli nedostatku poptávky na trhu s asfaltem. Předpis IMO vyžaduje používání TTO s obsahem síry nejvýše 0,5 %. Cílem tohoto strategického projektu je úplné odstranění výroby TTO a nepřetržitá výroba hodnotného asfaltu v období mimo hlavní sezónu výroby asfaltů s vysokou flexibilitou skladování.

Ve fázi realizace bude již naší společností v roce 2022 zpracovaná BDEP dokumentace a dokumentace pro stavební povolení dopracována o kompletní realizační projektovou dokumentaci ve všech profesích.

Projekt je zaměřen na dodávku a instalaci jednotky pro chlazení a plnění asfaltu do speciálních vysokokapacitních vaků (CPU – Cooling and Packing Unit) a jednotky pro zpětné tavení asfaltu (BMU – Bitumen Melting Unit). Plnící kapacita dosáhne 20 tun /h dvou druhů 50/70 nebo 70/100 silničního asfaltu.

Zakázka dále zahrnuje výrobu a dodávku tlakových aparátů, rekonstrukci skladovacích tanků na asfalt, čerpací stanice, novou elektro rozvodnu, montáž elektro, MaR, doplnění ŘS, VNR a související výstavbu velkokapacitních skladovacích prostor, obslužných komunikací vč. osvětlení, výdejních míst a s tím spojené montáže po všech profesích. Po ukončení montážních prací bude následovat uvedení do provozu a zkušební provoz.

Projekt je licenčně podpořen rakouskou společností Pörner.
Dokončení projektu se předpokládá v roce 2025.