search

Jednotka vakuové destilace

Irácké ropné ministerstvo podepsalo v roce 2018 smlouvu se společností Rania International Company na výstavbu ropné rafinerie s kapacitou 70 000 barelů denně severně poblíž města Kirkúk.

reference detail image
reference detail map
Koncový uživatel:
rafinérie Kirkúk
Irák
Dokončeno:
2019

Rania International, společnost se sídlem v poloautonomní oblasti Kurdistánu, vše splnila a vystavěla rafinérii, která vyrábí vysokooktanový benzín a další ropné produkty.
Irácký ministr pro ropu Jabbar Ali Hussein Al-Luiebi uvedl: „Stavba rafinerie představuje první investice do rafinérského sektoru v této oblasti. Produkce dostatečného množství ropných derivátů pokryje všechny potřeby v Kirkúku a okolních provinciích.“

AKTIVITY UNIS

Společnost UNIS se do tohoto projektu zapojila zpracováním projektové dokumentace ve stadiu Detail Design pro jednotku vakuové destilace s kapacitou 13 000 BPSD včetně skladovacího parku a jednotek pro výrobu pomocných médií (pára, vzduch, úprava vody atd.).

reference detail map

Součástí díla bylo i zpracování poptávkových rekvizic pro objednání zařízení, včetně spolupráce při vyhodnocení dodavatelů. Dokončení a předání projektové dokumentace proběhlo v roce 2019.