search

Studené asfalty

Společnost UNIS, a.s. jako hlavní dodavatel uspěla ve výběrovém řízení na investiční projekt Studené asfalty pro litvínovský petrochemický závod ORLEN Unipetrol RPA s.r.o.

reference detail image
reference detail map
Koncový zákazník:
ORLEN Unipetrol RPA s.r.o., Litvínov, ČR
Termín dokončení:
2025

Litvínovská rafinerie vyrábí v zimním období Těžký Topný Olej (TTO) s 3,5 % obsahem síry, kvůli nedostatku poptávky na trhu s asfaltem. Předpis IMO vyžaduje používání TTO s obsahem síry nejvýše 0,5 %.
Cílem tohoto strategického projektu je úplné odstranění výroby TTO a nepřetržitá výroba hodnotného asfaltu s vysokou flexibilitou skladování.

Navazujeme tak na BDEP dokumentaci, kterou jsme zpracovávali v roce 2022 společně s dokumentací pro stavební povolení. BDEP dokumentace bude doplněna o kompletní realizační projektovou část ve všech našich nabízených profesích.

Projekt je zaměřen na dodávku a instalaci jednotky pro chlazení a plnění asfaltu do speciálních vysokokapacitních vaků (CPU – Cooling and Packing Unit) a jednotky pro zpětné tavení asfaltu (BMU – Bitumen Melting Unit). Plnící kapacita dosáhne 20 tun /h dvou druhů 50/70 nebo 70/100 silničního asfaltu.

reference detail image

Zakázka dále zahrnuje výrobu a dodávku tlakových aparátů, rekonstrukci skladovacích tanků na asfalt, čerpací stanice, novou elektro rozvodnu, montáž elektro, MaR, doplnění ŘS, VNR a související výstavbu velkokapacitních skladovacích prostor, obslužných komunikací vč. osvětlení, výdejních míst a s tím spojené montáže po všech profesích. Po ukončení montážních prací bude následovat uvedení do provozu a zkušební provoz.

Projekt je licenčně podpořen rakouskou společností Pörner.

Dokončení projektu se předpokládá v roce 2025.