search

Studené asfalty

Společnost UNIS, a.s. uspěla ve výběrovém řízení investičního projektu - Studené asfalty pro litvínovský petrochemický závod ORLEN Unipetrol RPA s.r.o. V projektu bude vystupovat jako hlavní dodavatel díla.

reference detail image
reference detail map
Koncový zákazník:
ORLEN Unipetrol RPA s.r.o., Litvínov, ČR
Předpokládaný termín dokončení:
2025

DŮVOD INVESTIČNÍHO ZÁMĚRU

Kvůli nedostatečné poptávce na trhu s asfaltem v zimním období vyrábí litvínovská rafinerie Těžký Topný Olej (TTO) s 3,5 % obsahem síry. Předpis IMO ovšem hovoří o využití TTO s maximálním obsahem síry 0,5 %. Proto se litvínovský závod rozhodl výrobu TTO ukončit a přejít na nepřetržitou výrobu hodnotného studeného asfaltu s vysokou flexibilitou skladování.

AKTIVITY UNIS

Při realizaci navážeme na BDEP dokumentaci, kterou jsme zpracovávali v roce 2022 společně s dokumentací pro stavební povolení. BDEP dokumentace bude doplněna o kompletní realizační projektovou část ve všech našich nabízených profesích.

Podstatou celého projektu je dodávka a instalace dvou jednotek. Jednotky pro chlazení a plnění asfaltu do speciálních vysokokapacitních vaků (CPU – Cooling and Packing Unit) a jednotky pro zpětné tavení asfaltu (BMU – Bitumen Melting Unit). Plnící kapacita dosáhne 20 tun /h dvou druhů 50/70 nebo 70/100 silničního asfaltu.

reference detail image

Součástí zakázky je výroba a dodávka tlakových aparátů, čerpací stanice, nové elektro rozvodny, rekonstrukce skladovacích tanků na asfalt, montáž elektro, MaR, doplnění ŘS, výstavba velkokapacitních skladovacích prostor a obslužných komunikací s výdejními místy. Po ukončení montážních prací bude následovat uvedení do provozu a zkušební provoz.

Projekt je licenčně podpořen rakouskou společností Pörner.

Dokončení projektu se předpokládá v roce 2025.