search

Hydrotreating Complex

Původní plán představenstva společnosti „Neftechimik Prykarpattya“ z roku 2006 byl v rafinerii Nadvirna na Ukrajině vybudovat do roku 2009 komplex pro hydrogenaci nafty.

reference detail image
reference detail map
Koncový uživatel:
rafinérie Nadvirna, Ukrajina
Termín dokončení:
Pozastaveno

AKTIVITY UNIS

Společnost UNIS zahájila tento projekt v pozici generálního projektanta a úzce spolupracovala s firmami KG Process Innovations spol. s r.o., Cheteng spol. s r.o. a TKB Kovoprojekta Brno a.s. Projekt byl zahájen v srpnu 2006, v rozpracovaném stádiu detail design byl po určitou dobu pozastaven.

V roce 2010 jsme projekt kompletně převzali a opět rozběhli, již v roli generálního kontraktora. Projekt byl bohužel v roce 2012 opětovně pozastaven.

Projekt se skládal ze čtyř jednotek:

  • Jednotky hydrogenačního odsíření
  • Jednotky na výrobu síry
  • Jednotky regenerace aminů
  • Jednotky zpracování kyselých vod

Jednotka hydrogenačního odsíření byla realizována na základě licence americké firmy UOP. Jednotka na výrobu síry podle licence firmy Jacobs. Kapacita jednotky odsíření by po uvedení do provozu měla dosahovat 1,5 mil. tun/rok.

Před přerušením projektu se dokončily projekční práce a začala výstavba komplexu. Po dokončení by měl závod vyrábět naftu s obsahem síry 0,005%, která splňuje evropské normy. Náklady na projekt se pohybují okolo 100 milionů USD.